Techblog - Osobní - Poslední komentáře

Skok na obsah

Techblog > Osobní > Komentáře

[CNW:Counter] TOPlist

Posledních 20 komentářů rubriky
Osobní

17.10.2013 20:43 – Zdeněk D komentuje příspěvek
Osmé výročí Techblog.cz

Zdravím Martine, jsem tu náhodou, zaujal mě článek o vývoji. Mně osobně nejvíc chybí pokrok v bateriích do mobilních zařízení, kde se neustále zvyšuje výkon a velikost, ale den bez zásuvky je pro high end stroje a power usery problém. Někdy má i v jiných oblastech dojem, že pokrok snad ani není žádoucí v nějakém větším tempu.

Přidej komentář
27.2.2012 8:05 – Martin komentuje příspěvek
Osmé výročí Techblog.cz

[1] Jsem rád, že na Techblog ještě někdy zabrousíš. Musím se nicméně stydět za to, že už ani nezvládám matematiku první třídy základní školy. Toto výročí Techblogu je již deváté (12-3). :-)

[2] Máš pravdu. A navíc, jsem nejspíš byl příliš optimistický, když jsem vědu pozorně sledoval.

Přidej komentář
21.2.2012 4:49 – kofi komentuje příspěvek
Osmé výročí Techblog.cz

Vskutku si myslm, ze ako pises, poslednu dobu uz svet technologii nesledujes. Ja si naopak myslim ze objavov v tejto oblasti je mnoho. Suhlasim vsak ze do spolocnosti a k spotrebitelovi sa dostavaju pomaly. Ale to je trosku o inom.

Přidej komentář
18.12.2011 11:09 – David M. komentuje příspěvek
Osmé výročí Techblog.cz

Příspěvků je sice pomálu, ale Techblog pořád sleduju :-) Možná těch 8 let není zas tolik, aby se stalo něco tak "zásadního" a chce to jen trochu vic trpělivosti. A pak - to že nosím v kapse smartphone s celým internetem a několika Mpix foťákem, který má výkon srovnatelný s mým pár let starým notebookem mi nepřijde tak málo. Navíc připojení přes 3G rychlejší, než jsme měli nedávno doma po drátech.

Další zásadní výnam můžou mít např. neutrina-rychlejší-než-světlo a nalezení Higgsova bosonu - i když jsou to věci zatím nejisté, pokud se potvrdí, budou určitě zlomové. Ale než se promítnou do každodenního života si asi ještě opravdu počkáme :-)

Pak mě ještě napadají přibývající objevy exoplanet dnes už i podobných zemi, potenciálně obyvatelných, ne jen nějakých plynných obrů.

Přidej komentář
17.2.2010 11:20 – chosse komentuje příspěvek
Více než rok bez příspěvku. Co se děje?

Vím,jak se prokáže reálná existence času.Je známo,že čas je složen z minulosti,přítomnosti a budoucnosti,minulost již není realitou a budoucnost ještě neproběhla,zbývá přítomnost a ta se neustále mění,tedy se pohybuje,říkáme,že čas běží,uvědomme si co běží či plyne nebo se i zastavuje, zrychluje,dilatuje atd.Ano jde o pohyb tedy energii,žádný čas.Nikdo nikdy neprokázal ani neprokáže reálnou existenci minulosti a bez reálné existence minulosti nemůže existovat ani reálný čas coby realita.Však úplně popřít existenci času také není možné,neboť je důležitou abstraktní součástí naší mysli,řekl bych přímo nezbytnou.A tak ponechme raději vše jak jest a neblbněme lidem hlavy různými paradoxy dvojčat,dilatacemi času,vztažnými soustavami či připitomnělém časocestovatelství,neboť vše jsou jen a jen triky s pohybem nebo naprosté nesmysly.

Přidej komentář
30.1.2010 11:22 – chosse komentuje příspěvek
Více než rok bez příspěvku. Co se děje?

Jsem přesvědčen,že čas vůbec neplyne,to co plyne je pohyb,ba dokonce tvrdím,že žádný není,to jen náš mozek vytváří z paměti iluzi času,každý snad ví,že z časového pohledu to co bylo před vteřinou už není,čas je jen v naší paměti,nikde jinde.

Přidej komentář
29.1.2010 23:05 – chosse komentuje příspěvek
Více než rok bez příspěvku. Co se děje?

Jiří Johan, Čas neplyne, čas se musí vyrábět.

A jestliže se vyrobí,pak tedy PLYNE? To se musí pohybovat,když plyne,vykazuje činnost,jak se to prokáže,že nějaký čas vůbec existuje?

Přidej komentář
8.4.2009 1:27 – Zdeněk komentuje příspěvek
Erasmus na University of Glasgow

Zahraniční studenti ERASMU k nám chodí převážně pořádat párty a dělat to, co by si doma nedovolili.

Jako daňový poplatník, který tak či tak za to zaplatí, jsem silně zklamán.

Pokud bych to měl odhadnout, jde o cca 70%, kolik skutečně má zájem studovat těžko odhadnout, potkal jsem zatím 2.

Přidej komentář
23.12.2008 3:31 – Martin komentuje příspěvek
Erasmus na University of Glasgow

Nejsem si vědom, že by byla možnost přihlásit se do běžného programu Erasmus/Socrates bez studia na vysoké škole. Nejsem expert na tento grantový program, ale jsem si jist, že Evropská unie, zejména program Mládež v Akci postkytuje dostatek příležitostí k vycestování pro mladé bez ohledu na to, zda studují nebo ne.

Přidej komentář
17.12.2008 10:42 – Klára komentuje příspěvek
Erasmus na University of Glasgow

Ahoj, můžu se do Erasmu přihlásit i sama bez studia na VŠ tu v Česku? Prosím a napsal bys mi na e-mail? Moc by mi to pomohlo, dík.

Přidej komentář